Ftb 2.0 - Jak zmienić nazwę drużyny?

W jaki sposób zmienić nazwę już wprowadzonej drużyny w klubie?

Obecna nazwa jest zbyt długa więc chcę ją skrócić.

Pozdrawiam

Samodzielnie nie można zmieniać nazwy drużyny w obrębie klubu. Proszę napisać, która drużyna została nazwana niepoprawnie i w jaki sposób należałoby ją zmienić. Proszę też pamiętać, że stosujemy zestandaryzowane nazwy dla drużyn w obrębie klubu, a więc: Pierwsza drużyna, Druga drużyna, Juniorzy starsi, Juniorzy młodsi i tak dalej.

Mam to opisać tutaj czy wysłać na mail priv administratora?

Zmieniliśmy nazwy drużyn w obrębie klubu AFTH Łódź zgodnie z przyjętym standardem na Orliki I i Orliki II.

Na przyszłość - pytania dotyczące obsługi czy informacje o usterkach proszę zgłaszać poprzez zielony guzik "Pomoc techniczna" po prawej stronie ekranu w Panelu Administratora.

Wow, szybko Państwo działacie. Nasza strona poświęcona jest tylko jednej drużynie z rocznika 2005, którą podzielono na 2 zespoły: pierwszy i drugi. Strona będzie się "starzeć" razem z chłopcami. Za 2 lata, gdy będą grać w Młodzikach dalej będą się nazywać Orlikami? Czy co roku trzeba stworzyć nową drużynę, nadać jej aktualną nazwę (np. Młodziki) i kategorię wiekową, a potem przypisać do niej zawodników z kadry?

Dokładnie tak. Kiedy drużyna wyrośnie ze swojej kategorii wiekowej, to wtedy należy wprowadzić ją jako młodzicy (młodsi/starsi) i powiązać z rozgrywkami młodzików. Dlatego, że tworząc w Bazie Wiedzy klub (w tym przypadku AFTH Łódź), nie zakładamy go tylko pod kątem jednej drużyny - inni Użytkownicy w obrębie tego klubu mogą swobodnie dodawać kolejne zespoły - trampkarzy, juniorów itp. Jeżeli zależy nam na informowaniu tylko o wybranych drużynach w obrębie klubu, można sobie to ustawić w zakładce Wygląd strony -> Wyświetlanie drużyn.

Dziękuję bardzo za informacje. Na razie istnieje kilka stron AFTH (w tym na Ftb 1.0) dedykowanych poszczególnym rocznikom. I tak pewnie przez jakiś czas pozostanie.
WItam,
Czy można przywrócić wszystkie zmiany do stanu na wczoraj? Po pana zmianach na mojej drugiej stronie pojawiły się boxy i dane ze strony AFTH 2005 Łódź.

Tak jak pisałem w odpowiedzi na zgłoszenie - dane związane z rozgrywkami poszczególnych zespołów w obrębie klubu można sobie dowolnie zmieniać w zakładce Wygląd strony -> Wyświetlanie drużyn.

Pan nie rozumie o co mi chodzi: na jednym użytkowniku wiszą 2 strony, których nazwy są bardzo podobne: afth2005.futbolowo.pl i afth2006.futbolowo.pl. Chodzi o to, że do dzisiejszego dnia obie strony były rozwijane oddzielnie, a po naszej dzisiejszej korespondencji i Pana zmianach wymieszały się dane na obu stronach tzn. na stronie afth2006.futbolowo.pl podpięte są boxy (ostatni mecz i tabela) ze strony

afth2005.futbolowo.pl. W związku z tym, czy może Pan przywrócić obie strony do stanu z wczoraj?

Rozumiem, o co Panu chodzi. :) Wystarczyło zajrzeć do zakładki, o której pisałem w poprzedniej wiadomości. Po odhaczeniu drużyn orlików na stronie afth2006.futbolowo.pl dane związane z ich rozgrywkami (boksy w prawej kolumnie) już się nie wyświetlają.

Ma pan racje, ale mnie dalej chodzi o coś innego. Wcześniej były dwie strony = dwa kluby. Teraz stworzony jest jeden klub AFTH 2005 Łódź i nie ma możliwości zarządzania treściami na stronie afth2006.futbolowo.pl, ponieważ dla obu stron ładuje się panel afth2005.futbolowo.pl

Nie wiem jak mogę to inaczej wytłumaczyć.

Istotą działania Bazy Wiedzy, jak pisałem wcześniej, jest to, że jeden konkretny klub dodajemy tylko raz i w jego obrębie tworzymy poszczególne grupy wiekowe (orliki, żaki itd.). Innymi słowy 1 klub = wiele stron (na których dowolnie manipulujemy wyświetlaniem danych ligowych w zakładce Wygląd strony -> Wyświetlanie drużyn).

Nadal ma pan możliwość zarządzania treściami na stronie rocznika 2006 - ładuje się oddzielny panel - wspólna jest tylko nazwa klubu i być może to jest dla pana mylące. Na dowód moich słów proszę sobie wejść na przykład w aktualności w obu panelach :)

- strona dla rocznika 2005: http://scr.hu/33qq/6avot

- strona dla rocznika 2006: http://scr.hu/33qq/nig1o

No... trochę mnie Pan jakby przekonał ;) Niestety, chyba ktoś od was wstawił myślnik ( - ) w adres strony afth2006 i po kliknięciu "Idź do strony" wchodzimy na jakąś "zaślepkę". Może Pan usunąć ten myślnik i pozostawić następujący adres: afth2006.futbolowo.pl ?

screen.jpg
(12.4 KB)

Adresy tych stron nie były zmieniane - w bazie mamy obie - zarówno z myślnikiem, jak i bez. Sprawdzimy, dlaczego wyświetla się ta z myślnikiem.