Odpowiedziano

button Pomoc Techniczna - zniknął

W panelu administracyjnym go nie ma (z prawej strony ekranu), a chciałem zgłosić, że listy rozgrywek zniknęło mi kilka rozgrywek, a te które zostały "zgubiły" logo i nie można wprowadzać wyników meczów (brak ikonki "dyskietki")

Najlepsza odpowiedź
Tak, nadal utrzymuję, że w boksie Poprzedni/Następny mecz wcześniej nie było informacji o rozgrywkach. Została ona dodana wraz z ostatnią aktualizacją systemu (wczoraj), dla rozróżnienia meczów z różnego rodzajów rozgrywek. Co do braku odnośnika do terminarza i wyników - zlokalizowaliśmy już ten błąd i wkrótce link powróci na swoje miejsce.

Dzięki za zgłoszenie. Odnośnie rozgrywek - które ligi zniknęły? Co do braku ikonki dyskietki - proszę wyczyścić sobie pamięć podręczną przeglądarki i sprawdzić ponownie.

brak buttona "Pomoc techniczna"
nadal go nie ma

zielona ikonka Dyskietka

po wyczyszczeniu cache przeglądarki pojawiła się

znikające rozgrywki

W moim klubie AFTH Łódź istnieją 2 strony: afth2005.futbolowo.pl i afth2006.futbolowo.pl
Do tej pory wprowadzono 5 drużyn: Orliki I, Orliki II (wyświetlane na stronie afth2005.futbolowo.pl), Żaki (wyświetlane na stronie afth2006.futbolowo.pl), Młodziki I, Młodziki II (nie mają swojej strony, funkcjonują tylko w rozgrywkach).
Wszystkie powyższe drużyny zostały przypisane do rozgrywek:

Łódź: E2 Orlik Grupa I
Łódź: E2 Orlik Grupa II
Łódź: F1 Żak
Łódź: D2 Młodzik Grupa I
Łódź: D2 Młodzik Grupa II

PROBLEM: do tej pory w panelu administracyjnym widniały wszystkie ww. rozgrywki, wraz z ładnymi logo ŁZPN, aktywne dla drużyn z danej strony, a dla pozostałych nieaktywne (ale można było je klikać i wprowadzać wyniki). Teraz widnieją tylko 2 x rozgrywki Orlik (afth2005.futbolowo.pl) i 1 x rozgrywki Żak (afth2006.futbolowo.pl), nie widać rozgrywek nieaktywnych, brak jest logo ŁZPN, mimo tego, że w Bazie Wiedzy istnieją te rozgrywki z logotypami.

Zauważyłem również, że w module "Ostatni mecz" na stronie głównej  wyświetlana jest dłuższa nazwa rozgrywek niż poprzednio:
było - Łódź: E2 Orlik Grupa I
jest - Łódź: E2 Orlik Grupa I Sezon 2014/2015
co rozszerza ten boks kosztem Newsslidera
Super! Dziękuję bardzo. Teraz wszystko wygląda OK.

Button Pomocy Technicznej już działa. Co do boksa z ostatnim meczem - jego szerokość nie zmieniła się, jest nadal taka sama. Odnośnie rozgrywek - sprawdzamy problem .

Tak. Nieaktywne rozgrywki powrócą w ciągu najbliższych dni.

Doprecyzuje może, że na podstronie "Lista rozgrywek" są tylko "Aktywne rozgrywki", zniknęły "Nieaktywne rozgrywki", a chciałbym żeby były widoczne.
Boks z ostatnim meczem: co do szerokości nie ma to tak dużego znaczenia. Bardziej chodzi mi o fakt, że wyświetlane są w nim inne informacje niż poprzednio:

było - Łódź: E2 Orlik Grupa I
jest - Łódź: E2 Orlik Grupa I Sezon 2014/2015

i wg mnie jest to oznaka, że coś się wywaliło w tym obszarze w Bazie Wiedzy i stąd zmiany w wyświetlaniu rozgrywek. Spokojnie czekam na Państwa ustalenia i informację zwrotną.

Zacznijmy od tego, że wcześniej w boksie Poprzedni/Następny mecz nie było w ogóle informacji na temat rozgrywek. :) Była tylko w tabeli. Pojawienie się nazwy ligi to nie błąd, a zamierzone usprawnienie tego boksa. Wielu Użytkowników zwracało uwagę, że warto podać tam taką informację, by było wiadomo czy mecz dotyczy rozgrywek ligowych, pucharowych czy jeszcze jakichś innych.

Załączam zdjęcie jak wygląda obecnie moduł "Ostatni mecz"
Informacja o rozgrywkach była już wcześniej ("Łódź: E2 Orlik Grupa I" - założone w Bazie Wiedzy "Lista rozgrywek"). Po waszych usprawnieniach do tej nazwy dorzuciliście nazwę edycji rozgrywek ("Sezon 2014/2015") i teraz wyświetla się dłuuuga nazwa (na załączonym screenie górna niebieska elipsa). Czy dalej utrzymuje Pan, że nigdy w tym boksie nie było nazwy rozgrywek? W dole screen zawsze był link "Terminarz i wyniki" a teraz nie ma nic (dolna niebieska elipsa). Będę wdzięczny za przywrócenie poprzedniego stanu naszych dwóch stron.
Odpowiedź

Oj, niech się Pan nie obraża :) Wg mnie niepotrzebne jest dodawanie w boksie "Poprzedni/Następny mecz" nazwy edycji rozgrywek bo zazwyczaj jest to "sezon 2014/2015" czyli rozgrywki bieżące. W module "Tabela ligowa" jest tylko nazwa rozgrywek i jest dobrze?
Szkoda, że wprowadzane zmiany nie są wcześniej komunikowane - wyeliminowałoby to zdziwienie u użytkowników (chyba, że tylko ja się dziwię?).
Spokojnie, nikt się nie obraża. :) Zgadza się, że nazwa sezonu niepotrzebnie wydłuża ten opis i najprawdopodobniej ją usuniemy. O większych zmianach i nowościach informujemy na bieżąco na http://blog.futbolowo.pl.

Super! Do tej pory zaglądałem na bloga do sekcji Rankingi po inspiracje :)
Jeszcze jedno pytanie: czy jest szansa, żeby w sekcji "Lista rozgrywek" powrócić do układu "Aktywne rozgrywki" i "Nieaktywne rozgrywki"?