Uzupełnij kadry swoich drużyn, by dodawać piłkarzy do składów meczowych i dzięki temu generować szczegółowe statystyki osiągnięć.

1. Dodawanie i edytowanie kadry:

• Aby dodać kadrę, wybierz zakładkę "Dane piłkarskie" -> "Ludzie".
  • Wybierz odpowiednią drużynę, rozgrywki oraz sezon (po uprzednim dodaniu tych danych).
  • Kliknij zielony guzik "Dodaj".
  • W wyświetlonym polu wpisz imię i nazwisko osoby, którą chcesz dodać. Jeśli zawodnik jest już dodany w Bazie Wiedzy (wyświetla się na liście), to wybierz jego nazwisko i zapisz poprzez kliknięcie zielonej dyskietki. UWAGA! Nie dubluj tych samych zawodników! Nie dodawaj po raz kolejny tego samego piłkarza - spowoduje to błędne przeliczanie statystyk.
  • Jeśli zawodnika, którego chcesz dodać, nie ma w Bazie Wiedzy, kliknij "Dodaj nową osobę" na samym dole rozwijanej listy.
  • W okienku, które się wyświetli możesz dodać zdjęcie, wybrać płeć, dodać datę urodzenia, miejsce urodzenia, narodowość oraz kraj (będziesz mógł później edytować te dane). Zatwierdź informacje, klikając zielony guzik "Zapisz".
  • Aby edytować powyższe dane, kliknij nazwisko wybranej osoby.
  • Rola danej osoby (pozycja zawodnika czy funkcja członka sztabu) zostanie dodana automatycznie po uzupełnieniu składu meczowego

2. Ustalanie składu meczowego:

• Aby ustawić skład meczowy, przejdź do zakładki "Dane piłkarskie" -> "Lista rozgrywek" -> wybierz odpowiednie rozgrywki -> wybierz odpowiednią edycję (sezon) -> "Terminarz" -> kliknij ikonkę strzałki przy danym meczu -> "Składy".
  • W pustych polach wpisz nazwiska zawodników, których chcesz umieścić w składzie meczowym.
  • Określ ich pozycje na boisku, wpisz numery i zaznacz kapitana.
  • Dodaj skład rezerwowy, aby następnie móc wprowadzić zmiany.
  • Dodaj sztab szkoleniowy.

Gratulacje! Wiesz już jak dodać i edytować kadrę oraz ustalać skład meczowy! Przejdź do kolejnego artykułu, aby dowiedzieć się więcej.