Dodaj swoje drużyny do rozgrywek, aby wyświetlić na stronie terminarze, tabele i rozmaite statystyki.

1. Rozpoczęcie i wybór rozgrywek:

• Aby dodać drużynę do rozgrywek, wybierz zakładkę "Dane piłkarskie" -> "Lista rozgrywek".
  • Kliknij zielony guzik "Dodaj".
  • W pustym polu wyszukaj rozgrywki, które chcesz dodać na swojej stronie i kliknij zielony guzik "Wybierz".
  • Jeżeli rozgrywek nie ma jeszcze w Bazie Wiedzy, przejedź na sam dół rozwijanej listy i kliknij "Dodaj nowe rozgrywki". Następnie uzupełnij jej nazwę, organizatora, rodzaj oraz kraj. UWAGA! Nie dubluj rozgrywek w Bazie Wiedzy! Dodaj nowe tylko wtedy, kiedy upewnisz się, że wcześniej nie zostały już dodane pod nieco inną nazwą.

2. Wybór edycji (sezonu):

• Po dodaniu rozgrywek możesz kliknąć w ich nazwę i przejść do wyboru edycji (sezonu). Jeżeli rozgrywki nie mają dodanych edycji, kliknij "Utwórz nową edycję".
  • Tworząc nową edycję możesz określić jej nazwę, rodzaj (ligowe, turniejowe, pucharowe - więcej o rodzajach rozgrywek przeczytasz poniżej), status rozgrywek (aktualne/archiwalne), ilość zawodników biorących udział w meczu, domyślny czas meczu oraz rodzaj kar. Wszystkie te dane (oprócz rodzaju rozgrywek) będziesz mógł później edytować.

2.1. Rodzaje rozgrywek:

• Ligowe - rozgrywki ligowe składają się wyłącznie z fazy grupowej (mecz i rewanż).
  • Turniejowe - rozgrywki turniejowe składają się z fazy grupowej oraz następującej po niej fazy pucharowej.
  • Pucharowe - rozgrywki pucharowe składają się wyłącznie z fazy pucharowej.

3. Uzupełnianie edycji (Ustawienia):

• W zakładce "Ustawienia" możesz edytować nazwę edycji, ustalić status rozgrywek (aktualne/archiwalne), zasady awansów i spadków, a także domyślny czas meczów, liczbę zawodników czy rodzaj kar (kartkowe/czasowe).

4. Uzupełnianie edycji (Lista drużyn):

• Kliknij guzik "Dodaj" i po kolei wpisz nazwy klubów, które uczestniczą w rozgrywkach. Następnie wybierz odpowiednią drużynę (np. Pierwsza drużyna, Juniorzy, Trampkarze itp.).
    • Jeżeli klubu nie ma w Bazie Wiedzy, to przejedź na sam dół rozwijanej listy i kliknij "Dodaj nowy klub". UWAGA! Nie dubluj klubów w Bazie Wiedzy!
    • Jeżeli w obrębie któregoś klubu nie ma drużyny, którą chcesz dodać (np. są tylko Juniorzy, a uzupełniasz rozgrywki Trampkarzy), kliknij ikonkę strzałki przy danym klubie. Kliknij "Edytuj", a następnie ikonkę ołówka w sekcji "Drużyny Nazwa Klubu" i dodaj nową drużynę. UWAGA! Stosuj nazwy drużyn wedle standardu: Pierwsza drużyna, Druga drużyna, Juniorzy starsi, juniorzy młodsi, trampkarze starsi, trampkarze młodsi itp.)

5. Uzupełnianie edycji (Terminarz):

• Kliknij guzik "Dodaj kolejkę", aby dodać nową kolejkę.
    • Kliknij guzik "Dodaj mecz", aby dodać mecz w obrębie kolejki.
    • Z rozwijanej listy wybierz drużyny, ustaw datę i godzinę meczu.
    • Kliknij zielonką dyskietkę, aby zapisać zmiany.

6. Uzupełnianie wyników meczów, składów oraz relacji:

• Aby uzupełnić dane dotyczące meczu, wybierz "Dane piłkarskie" -> "Lista rozgrywek" -> wybór odpowiednich rozgrywek -> wybór odpowiedniej edycji -> "Terminarz" -> ikonka strzałki przy danym spotkaniu.
    • Kliknij guzik "Edytuj", a następnie ikonkę ołówka przy sekcji, którą chcesz edytować.
    • Podczas edycji wyniku możesz dodać strzelców bramek, minutę zdobycia gola, asystę oraz zaznaczyć trafienie z rzutu karnego lub bramkę samobójczą.
    • Podczas edycji kar możesz dodać ukaranego zawodnika, minutę zdarzenia, rodzaj oraz powód kary.
    • Podczas edycji informacji dodatkowych możesz dodać wynik do przerwy, datę, godzinę, miejsce spotkania oraz liczbę widzów.
    • Możesz także dodać sędziów oraz relację z meczu.
    • Aby uzupełnić składy drużyn w danym spotkaniu, wybierz zakładkę "Składy", gdzie możesz dodać zawodników, zmiany oraz sztab szkoleniowy.