Aby uzyskać status strony oficjalnej należy przesłać do redakcji Futbolowo.pl "Wniosek o ustalenie statusu serwisu oficjalnego".

Wzór wniosku znajduje się w Panelu Zarządzania Stroną Klubową w zakładce "Ustawienia". Po wypełnieniu wniosek należy przesłać pocztą na adres:

Sport4People Sp. z o.o.
31-155 Kraków,
ul. Warszawska 20/6

Redakcja Futbolowo.pl dokona zmiany statusu strony w terminie do 14 dni od daty otrzymania wniosku.
Po ustaleniu statusu oficjalnego Zarząd Klubu będzie mógł w każdej chwili wycofać zgodę na prowadzenie serwisu oficjalnego. Zarząd Klubu będzie mógł również w każdej chwili zmienić Administratora oficjalnej strony.

W wyniku zmiany statusu strony zostanie udostępniona funkcja dodania "Favicon". Aby dodać ikonkę należy w panelu zarządzania stroną kliknąć w zakładkę „Dane podstawowe”, a następnie w pozycji "Ikonka (favicon)" dodać przygotowany plik.

Ikonka musi mieć rozszerzenie .ico i rozmiar 16x16 pikseli. Maksymalny rozmiar pliku to 10kB.

Ponadto na stronie klubowej, w nagłówku nad topem, status strony zostanie zmieniony na oficjalny.